آکادمی باشگاه


نقش روانشاسی در فوتبال(بالای صفحه)

در چند سال اخیر روز به روز اهمیت نقش روانشناسی در فوتبال افزوده شده است. در انگلستان اولین بار بیل بیسیك بود كه به عنوان یك روانشناس تمام وقت توسط باشگاه دربی كانتی استخدام شد. با حضور موثر او بود كه مشخص شد یك روانشناس تا چه حد می تواند در درك نیازهای یك بازیكن حرفه ای و حضور بهتر او در میدان موثر باشد. در باشگاه آژاكس كه شاید بزرگترین مدرسه تعلیم و تربیت بازیكنان جوان در اروپا باشد در گزینش بازیكنان جوان برای ورود به تیمهای اصلی این باشگاه فاكتورهای شخصیتی و روانشناختی 80 درصد موضوعات امتحانی را تشكیل می دهد.
وقتی مربی هر تیم متوجه شود كه هر كدام از بازیكنانش دارای چه نوع شخصیتی است بهتر می تواند رابطه ای صحیح با انها برقرار كند. روانشناسان می توانند سطح دقت ، تمركز و انگیزش بازیكنان و مربیان را اندازه گیری كنند. تیم هایی در مسابقات موفق ترند كه بازیكنان آنها در زمینه قدرت رهبری ، تمركز و دقت امتیازات بیشتری در تست ها كسب كرده اند. یك روانشناس ورزشی می تواند یك بازیكن را در یافتن راهی برای تمركز و بالابردن سطح دقت و توجه خود كمك كند. نگه داشتن تیم در حالت انگیزش دائمی و جلوگیری از حاكم شدن روحیه یاس و ناامیدی و عدم اعتماد به نفس یكی دیگر از وظایف روانشناسان است. دیدی یكی از روانشناسان معروف استرالیا خصوصیات روحی یك بازیكن موفق را اینگونه معرفی می كند.
1 ـ شخصیتی نسبتا ملتهب و تا حدودی پرشور
2 ـ اعتماد به نفس بالا ، توانائی نسبی رهبری و میل به پیروزی
3 ـ خصوصیاتی مناسب برای روبه روئی با استرس ها
4 ـ دور بودن از خصوصیات شخصیتی نظیر افسردگی ، خشم ، كاهش علایق ، خستگی و اظطراب
5 ـ توانائی در به كارگیری دانسته ها و استفاده مناسب از آنها
6 ـ داشتن اهداف مشخص ، داشتن برنامه شخصی برای رسیدن به این اهداف و آرامش روحی پیش از شروع هر بازی
واقعیت این است كه یك مربی یا بازیكن فوتبال هیچ گاه نباید برای استفاده و مشاوره با یك روانشناس كارآزموده دچار شرم شود. بازیكنانی كه از لحاظ ذهنی قوی تر هستند و انگیزه و تمركز بیشتری دارند برای رسیدن به پیروزی شانس بیشتری نسبت به بازیكنانی دارندكه صرفا به قدرت فیزیكی و توانائی های تكنیكی خود تكیه دارند.   

دیدگا ههای فرانک دی بوئر در مورد فوتبال(بالای صفحه)

حدود 5 سال پیش بود كه كار آموختن مربیگری و حضور در كلاسهای آن و كسب مدارك لازم را شروع كردم . در آن زمان ترجیح دادم فقط با جوانتر ها كار كنم چون بیشتر آموزش پذیر هستندو مثل یك خمیر به شكلهای مختلف در می آیند.معتقد بودم در این حرفه باید قدم قدم بالا آمدو ابتدا چند سال در رده سنی جوانان كار كرد و سپس به بزرگسالان رسید
برای موفقیت در این حرفه باید برنامه های بسیار دقیق و ظریف داشته باشید و از هیچ چیز غافل نشوید. حتما دستیاران خوب و متعددی هم داشته باشید تا هر یك گوشه ای از این كار بزرگ را بگیرند.
یك تفاوت عمده بین سیستم های تمرینی جوانان و بزرگسالان ؛ طول مدت تمرین و شدت آن است.در رده بزرگسالان جدی تر و وسیع تر است.
یك تیم باید هرهفته قدمی در راه پیشرفت تاكتیكی برداردو هر چیزی را به سقف و مرز آن برساندو مثل یك بركه راكد نباشد. این بسیار مهم است كه در طول هفته چطور تمرین می كنید.سختگیر و واقع گرا هستیدیا تیم را در یك حالت راحتی كاذب و بدون فشار تمرین می دهیدزیرا هر مسابقه ای در پایان هفته محصول كاری است كه در طول هفته انجام داده اید.
جوانان امروزه به كلی متفاوت با نسل های قبلی هستندو هرسال نیز این امر تشدید می شود.این روزها هیچ فوتبالیست جوانی را بدون دو سه موبایل و یكی دو ماشین آخرین مدل نمی بینید. احساس مسئولیت چیزی است كه فراتر از من به عنوان یك مربی تیم فوتبال ؛ جامعه باید به بچه ها تفهیم كند كه متاسفانه این گونه نیست.
اولین اصل برای اجرای فوتبالی شناور تصاحب توپ و در اختیار داشتن كنترل برمیدان و مالكیتی بیشتر از حریف در اكثر اوقات است. ولی این نیز به تنهائی كافی نیست . شما باید فن حركت سریع از عقب به جلو و تبدیل از حالت دفاع به حمله را بشناسیدو هر حركتی را در این ارتباط با بیشترین سرعت انجام دهیدتا حریف فرصت بازیابی خود را نداشته باشد.
برای تبدیل شدن به یك مربی بزرگ نباید حتما یك بازیكن مشهور بوده باشید . توفیق های اندك مورینیو ، فرگوسن و فن خال در زمان بازیگری شان و تبدیل شدن به مربیانی بزرگ نشانگر همین مسئله است. آنها هیچ یك در دوران بازیكنی به درجات بالائی نرسیدنداما مربیانی بزرگ شدند.بنابراین اول باید برنامه داشته باشید و به لحاظ فهم استراتژیك فوتبال و ادوات آن در سطح بالائی قرار گیرید.
وقتی بازیكن هستید فقط به خودتان فكر می كنید زیرا باید وظایفتان را در قبال تیم از این طریق و با آمده نگاه داشتن خودتان انجام دهیداما زمانی كه مربی می شوید حكم و حالت یك پدر را برای كل نفرات تیم تان كه بین 25 تا 30 نفر هستند پیدا می كنید و باید به همه امور آنها سركشی و هر چیز را بررسی كنید تا سر جایش باشد. باید مراقب باشید تا غذای رژیمی و درست بخورند و استراحت شان به اندازه باشد و حتی رویدادهای زندگی خصوصی و خانوادگی شان را مهار كنید تا جراحت روحی به انها وارد نشود زیرا لطمات آن به تیمتان می خورد.